ALKAMED Laboratorium Medyczne


WWW: https://www.alkamed.eu

Dodano: 2022-04-08

Telefon: 63 223 3388

Miejscowość: Słupca

Adres: Rtm. Witolda Pileckiego 20B

Kod pocztowy: 62-400

Źródła:
https://www.alkamed.eu/badania/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Panel pediatryczny - kiedy go wykonać?


Wiele osób podejrzewających u siebie lub swoich dzieci alergie decyduje się na przeprowadzenie szczegółowych badań. Składa się na nie między innymi panel pediatryczny, który ułatwia stawianie trafionych diagnoz. Testy tego typu wykrywają alergie wziewne i pokarmowe. Objawiają się one zazwyczaj zapaleniem spojówek, pojawianiem się alergii skórnych, obrzękiem gardła, wstrząsem anafilaktycznym chrypką i kaszlem oraz częstym katarem. Niekiedy są efektem środków chemicznych znajdujących się w preparatach kosmetycznych, pyłków roślin, kurzu oraz sierści zwierząt. Podstawą w tym przypadku jest wykonanie pomiaru stężenia immunoglobiny. Daje to szansę rozpoznania substancji, na które dana osoba jest uczulona, nazywanych też alergenami.

Badania określają alergeny odpowiedzialne za niepożądane reakcje organizmu i znajdują zastosowanie wśród pacjentów w każdym wieku. Dają szansę diagnozowania alergii na ryby, jaja, roztocza, grzyby pleśniowe, drzewa i trawy, mleko krowie, owoce i warzywa, zboża czy orzechy. Testy powinny składać się z możliwie jak największej liczby alergenów, co uchroni przed koniecznością kilkukrotnego pobierania krwi.

Przydatne informacje na ten temat zaprezentowano na internetowej stronie alkamed.eu. Jest to adres kliniki przeprowadzającej badania wśród najmłodszych, których celem jest wykrycie alergii pokarmowych lub wziewnych. Wymagają one przyjścia na czczo w celu pobrania krwi żylnej. Jest ona badana w nowoczesnych laboratoriach z niezbędnym wyposażeniem. Zazwyczaj przyczynami powstawania alergii wśród najmłodszych są:

  • częste kontakty z dymem nikotynowym,
  • nawracające choroby zapalne jelit,
  • otyłość,
  • antybiotykoterapia,
  • brak kontaktu ze zwierzętami w okresie wczesnodziecięcym.

 


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Firmy w Katalogu