Baby & Mom Clinic


WWW: https://babymomclinic.pl

Dodano: 2023-01-04

Telefon: 729 839 429

Miejscowość: Warszawa

Adres: Borzymowska 23

Kod pocztowy: 03-565

Źródła:
https://babymomclinic.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Fizjoterapia dziecięca w Warszawie - jakie metody są wykorzystywane w leczeniu najmłodszych?


Pociechy, u których występuje nieprawidłowy rozwój ruchowy, powinny być poddane rehabilitacji. Dzięki niej można zniwelować niepokojące objawy i poprawić jakość życia malucha. Opiekunowie muszą nauczyć się właściwej pielęgnacji dzieci i odpowiednich technik podnoszenia oraz przewijania niemowlęcia. Dzięki temu mogą uniknąć błędów, które powodują nasilenie się dysfunkcji. Na stronie babymomclinic.pl znajduje się oferta placówki zlokalizowanej Warszawie, gdzie przeprowadzana jest fizjoterapia dziecięca. Pracujący tu specjaliści korzystają z różnorodnych metod.

Jedną z nich jest NDT Bobath. Ta technika usprawniania młodego człowieka korzystnie wpływa na napięcie mięśniowe, wzmacnia prawidłowe odruchy i hamuje te niewłaściwe. Jest często stosowana w rehabilitacji wcześniaków, niemowląt z asymetrią ułożeniową ciała, maluchów z opóźnionym rozwojem psychoruchowym lub mózgowym porażeniem dziecięcym. W placówce można skorzystać także z terapii metodą Vojty. Umożliwia ona osiągnięcie prawidłowych wzorców ruchowych. Dzięki niej można pomóc pociechom zdobyć kolejne umiejętności, do których należy pionizowanie, raczkowanie lub chodzenie. Specjaliści zajmują się także maluchami z zaburzoną integracją sensoryczną. Uczą je prawidłowego odbierania i reagowania na bodźce. Terapia odbywa się poprzez zabawę. Wykorzystuje się tutaj różne narzędzia takie jak huśtawki, deskorolki lub drabinki gimnastyczne. 

Problemów dotyczących rozwoju dzieci nie wolno bagatelizować. W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów należy odwiedzić specjalistę. Fizjoterapeuci pomagają pociechom w różnym wieku. Dzięki ćwiczeniom i zabiegom można poprawić zdolności motoryczne malucha lub zapobiec pogłębianiu się wad postawy.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu