Balt Credit Sp. z o. o.


WWW: https://baltcredit.pl/

Dodano: 2021-07-23

Telefon: +48 22 829 91 65

Miejscowość: Warszawa

Adres: Świętokrzyska 18

Kod pocztowy: 00-057

Źródła:
https://baltcredit.pl/numer-bik/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Balt Credit Sp. z o. o. | Bik co to jest


Decydując się na wzięcie kredytu lub pożyczki, wnioskujący powinien mieć świadomość, że podpisując umowę, automatycznie ujawnia swoje dane instytucjom, które z ramienia ustawodawcy zajmują się monitorowaniem sfery bankowej, w tym także osób zadłużonych w bankach. Kwota zadłużenia może nie być wielka, jednak mimo to klient biorący pożyczkę trafia na listę dłużników. 

Jedną z instytucji, która uzyskuje dostęp do danych klientów banków, jest BIK. Co to jest BIK oraz kto może ubiegać się o możliwość uzyskania informacji dotyczących pożyczkobiorcy można przeczytać na stronie internetowej baltcredit.pl. Podany link zawiera także opis innych instytucji, które również mogą pobierać dane osób zawierających transakcje z bankami. 

Choć ustawa o ochronie danych osobowych z 2018 roku oraz Dyrektywa Unijna nr 95/46 dość mocno ograniczyły możliwość przesyłu, przetwarzania czy udostępniania danych osobowych klientów banków na rzecz podmiotów zewnętrznych, to nie zmienił się obowiązek przekazywania informacji o dłużnikach. Zresztą, oni sami udzielają na to zgody, sygnując swoim podpisem umowę, gdzie widnieje odpowiednia klauzula informacyjna. 

Warto pamiętać, że przepisy polskich banków i parabanków są tak skonstruowane, że klient nie może odmówić podpisu wszystkich wymogów w umowie, szczególnie tych, które odnoszą się do udostępnienia jego danych podmiotom z zewnątrz. Chcąc, czy nie chcąc, osoba ubiegająca się o pożyczkę, kredyt lub nawet zakładająca konto osobiste udziela takiej zgody, a bank może dzięki temu zrealizować usługę zgodnie z wymogami ustawodawcy.

Aby zminimalizować ryzyko przypadkowego wycieku danych, instytucje bankowe stosują rozmaite zabezpieczenia systemowe, robią także wiele, aby zapobiec błędom ludzkim poprzez ciągłe doszkalanie swoich pracowników oraz podwójne metody weryfikacji. Pomimo tak szeroko zakrojonych działań nadal przydarzają się rozmaite incydenty, które wpływają na wiarygodność i rzetelność danego kredytodawcy. Pokazuje to, że korzystając z usług banku, bez względu na rodzaj jego kapitału, klient ryzykuje, że jego dane zostaną upublicznione.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu