bioArcus Sp. z o.o


WWW: https://sklep.bioexpert.pl

Dodano: 2021-08-06

Telefon: 22 654 05 75

Miejscowość: Warszawa

Adres: Białostocka 22

Kod pocztowy: 03-741

Źródła:
https://sklep.bioexpert.pl/oczko-wodne-bez-mulu-i-glonow-poradnik,24,7

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Jak dbać o oczko wodne


Oczka wodne to dekoracje ogrodów, które można zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami oraz gustem. Podstawą wśród ich posiadaczy jest regularne usuwanie zanieczyszczeń oraz zbędnej roślinności, która negatywnie wpływa na wygląd takich akwenów. Podczas projektowania oczka wodnego należy zwracać uwagę na jego położenie, kształt, wielkość oraz głębokość. Nie bez znaczenia są także odpowiednie narzędzia oraz preparaty ułatwiające pielęgnację.

Podstawą są filtry usuwające glony, pyłki, kurz, niewielkie liście czy gałęzie oraz pompy, których wybór jest dziś naprawdę szeroki. Niektórzy pozbywają się tego typu zabrudzeń mechanicznie za pomocą siatek z niewielkimi oczkami, jednak działanie to wymaga czasu i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. O wiele lepszym rozwiązaniem są środki chemiczne, które, odpowiednio dobrane, nie hamują wzrostu roślin ani nie niszczą ich korzeni. Można je zamówić na stronie sklep.bioexpert.pl, na której znajdują się przydatne informacje na temat tego, jak dbać o oczko wodne, by prezentowało się ono bez zarzutu.

Wszystkie preparaty zaprezentowane na witrynie są bezpieczne w użytkowaniu i wydajne, co oznacza, że jedno opakowanie starcza na długi czas, dzięki czemu nabywcy mogą sporo zaoszczędzić. To dobre rozwiązanie w przypadku oczek, w których znajdują się ryby. Ich zalegające odchody prowadzą bowiem do mętnienia wody oraz powstawania nieprzyjemnego zapachu. Posiadacze takich akwenów powinni pamiętać także o regularnym odsysaniu mułu z dna. Powstaje on na skutek obecności pyłków, kurzu oraz nasion niektórych roślin.

Muł można usuwać nie tylko preparatami, ale też specjalnymi odkurzaczami o niewielkich wymiarach, które są dostępne w coraz przystępniejszych cenach. To elektryczne urządzenia zasysające zanieczyszczenia i wyposażone w zbiornik. Niektóre modele służą również do pozbywania się glonów nitkowatych, spotykanych głównie w porze letniej. Zarówno preparaty, jak i opisywane sprzęty pozwalają utrzymać oczka w idealnym stanie, co sprawia, że zdobią one przydomowe ogrody oraz inne przestrzenie i nie wytwarzają nieprzyjemnych zapachów.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu