bioArcus Sp. z o.o


WWW: https://bioarcus.pl

Dodano: 2021-08-05

Telefon: 22 654 05 75

Miejscowość: Warszawa

Adres: Białostocka 22

Kod pocztowy: 03-741

Źródła:
https://bioarcus.pl/filtry-weglowe-i-chemiczne/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Filtr węgla aktywnego


Mechanizm działania filtrów węglowych nie należy do najbardziej skomplikowanych, Polega on na wykorzystywaniu zjawiska adsorpcji koncentrującego się na wiązaniu cząsteczek na powierzchni wybranych substancji. To główny mechanizm filtrów węglowych spotykanych w przydomowych oczyszczalniach ścieków oraz w wielu innych miejscach. Produkty te są przydatne, gdyż chronią przed przedostawaniem się nieprzyjemnych zapachów do gospodarstw domowych, które miałyby negatywny wpływ zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie mieszkańców.

Konstrukcje filtrów pochodzących od różnych producentów są do siebie zbliżone, co oznacza, że składa się na nie między innymi szczelna obudowa oraz wkłady dostępne w kilku grubościach i kształtach. Nie ma jednoznacznej odpowiedni na pytanie, który model będzie najlepszy, ponieważ wiele zależy od potrzeb nabywców oraz miejsc, w jakich będzie wykorzystywany. Warto jednak zwracać uwagę na możliwie jak największą ilość węgla aktywnego, który będzie w stanie pochłaniać zanieczyszczenia przez długi czas.

Pierwiastek ten odznacza się mikroporowatą strukturą i może mieć kontakt z silnymi chemikaliami. Jest to przydatny katalizator dla reakcji chemicznych występujący zazwyczaj w formie granulatu o średnicy nieprzekraczającej kilku milimetrów. Kwestia ta przekłada się na spore powierzchnie sorpcyjne wkładów, a wszystko to z zachowaniem niewielkiej masy wypełnienia. Opisywane filtry bez problemu pozbywają się nieprzyjemnych zapachów pochodzących z instalacji kuchennych, wentylacji i klimatyzatorów.

Zainteresowani takimi produktami mogą je zamówić w firmie bioArcus. Oferuje ona filtr węgla aktywnego rekomendowany przez wielu dotychczasowych użytkowników, który bez trudu oczyszcza powietrze ze związków organicznych i węglowodorów. Pozbywa się również zanieczyszczeń znajdujących się w gazach spalinowych, rtęci oraz ditoksyn. Przydaje się podczas oczyszczania ścieków i wody, wydobywania metali, odkażania oraz produkcji masek z filtrem powietrza. Przedsiębiorstwo zapewnia o skuteczności swoich wyrobów, które posiadają niezbędne atesty i certyfikaty.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu