"BIOARCUS" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością


WWW: https://bioexpert.pl/

Dodano: 2021-08-01

Telefon: 780 137 396

Miejscowość: Warszawa

Adres: Białostocka 22

Kod pocztowy: 03-741

Źródła:
https://bioexpert.pl/produkty/ogrod/bluklar/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Bakterie do stawu


Efektowne oczko wodne lub zarybiony staw na własnej posesji to od wielu lat jedne z często pojawiających się elementów, mających wpływać w korzystny sposób na poprawę estetyki ogrodu. Stosuje się je zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych. Niestety, aby taka forma przestrzenna prezentowała się nienagannie, niezbędne jest cykliczne przeprowadzanie odpowiednich prac konserwatorskich i pielęgnacyjnych. Decydując się na stworzenie takiego mini zbiornika wodnego, warto pamiętać, że potrzebuje on nie tylko okresowego odchwaszczania otoczenia, ale także odmulania i oczyszczania wody, w której często (zwłaszcza na świeżym powietrzu) namnażają się rozmaite glony, grzyby i niebezpieczne dla otoczenia pleśnie. 

Kolonie wspomnianych pasożytów nie tylko wyglądają bardzo nieestetycznie, ale również nieprzyjemnie pachną. Unoszący się w ogrodzie przykry aromat z pewnością nie uprzyjemnia chwil spędzonych na tarasie lub w kąciku grillowym. Dodatkowo charakterystyczny, zielonkawo - szary nalot na powierzchni wody może szybko rozprzestrzenić się na okoliczne rośliny i ozdoby, a nawet pojawić się na elewacji budynku, skąd trudno będzie go usunąć bez uciekania się do drogich rozwiązań, z koniecznością zastosowania agresywnej chemii oraz położeniem nowego pokrycia włącznie.

Aby uniknąć powyższych problemów, warto postawić na szybkie, tanie i bezproblemowe rozwiązanie, jakim są bakterie do stawu lub oczka wodnego. Można je znaleźć w ofercie dostępnej na stronie internetowej bioexpert.pl. Tam też dostawca dokładnie objaśnił, w jaki sposób wspomniany produkt wpływa na obecność glonów czy grzybów w wilgotnym środowisku. 

Zakup oraz stosowanie bakterii to znaczna oszczędność czasu i nerwów. Samodzielne próby usunięcia nalotu z powierzchni wody za pomocą podbieraka lub innego narzędzia mechanicznego nie zawsze zdaje egzamin, gdyż zebranie wszystkich fragmentów, które łatwo ulegają rozerwaniu, jest pracochłonne i często utrudnione przez jakość i zasięg samego sprzętu. Warto więc zastosować rozwiązanie, które jest skuteczniejsze i bardziej efektywne, niż samodzielne oczyszczanie. 


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu