Centrum Medyczne MEDGEN


WWW: https://www.medgen.pl/pl/

Dodano: 2022-10-28

Telefon: 501 377 150

Miejscowość: Warszawa

Adres: Wiktorii Wiedeńskiej 9a

Kod pocztowy: 02-954

Źródła:
https://www.medgen.pl/pl/celiakia-choroba-o-wielu-obliczach

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Badania genetyczne umożliwiają zdiagnozowanie celiakii


Choroba autoimmunologiczna, jaką jest celiakia, przyczynia się do występowania różnorodnych objawów po spożyciu glutenu. Białko to znaleźć można w zbożach takich jak pszenica, żyto lub jęczmień. Sprawia ono, że układ immunologiczny niszczy kosmki jelitowe odpowiedzialne za wchłanianie składników odżywczych. Może to prowadzić do niebezpiecznych niedoborów pokarmowych i poważnego wyniszczenia organizmu. Do przyczyn występowania tej choroby zalicza się czynniki genetyczne. Może ona objawić się w różnym wieku.

Objawy są często niespecyficzne. Symptomy, które powinny wzbudzić niepokój to między innymi przewlekłe biegunki, wzdęcia, bóle brzucha, zmiany skórne oraz zaburzenia neurologiczne. W przypadku zaobserwowania tego typu nieprawidłowości konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki. Na stronie internetowej medgen.pl oferowane jest badanie genetyczne, które wykrywa celiakię. Nie wymaga ono żadnego przygotowania. Jest nieinwazyjne i bezpieczne. Dzięki niemu można wykryć obecność genów, które są związane z predyspozycją do rozwoju tej choroby. 

W przypadku rozpoznania dolegliwości koniecznie jest odpowiednie leczenie, które polega na stosowaniu diety bezglutenowej. Należy na stałe wyeliminować z menu niektóre zboża i staranne komponować codzienne posiłki. Dzięki temu można pozbyć się nieprzyjemnych objawów i poprawić jakość życia. Należy pamiętać, że choroba trzewna jest schorzeniem, które stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Trwała nietolerancja glutenu może być przyczyną wielu uciążliwych dolegliwości. Nie wolno jej bagatelizować. Dzięki stosowaniu odpowiedniej diety można jednak skutecznie sobie z nią poradzić i poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego.Autor: Maks Mróz

Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu