Direction s.c.


WWW: https://www.e-direction.pl

Dodano: 2020-11-06

Telefon: 697888954

Miejscowość: Gajnik

Adres: 16B

Kod pocztowy: 57-530

Źródła:
https://www.e-direction.pl/analiza-ryzyka-w-ochronie-danych-osobowych/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

https://www.e-direction.pl • Analiza ryzyka w ochronie danych osobowych


Profesjonalne prowadzenie analizy ryzyka związanego z RODO jest jednym z najważniejszych wymagań stawianych przedsiębiorcom z różnych branż oraz administratorom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie. Wymóg, o jakim mowa, dotyczy więc każdego podmiotu, mającego z nimi styczność. Prawdą jest, że samodzielna analiza ryzyka w ochronie danych osobowych nie jest najprostsza, ponieważ w tym przypadku niezbędna jest wiedza oraz doświadczenie. Mają je specjaliści z Direction, czyli firmy pomagającej klientom prowadzącym swoje działalności gospodarcze.

Wskazują oni, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, podmioty przetwarzające dane, mają obowiązek zagwarantować ciągłość monitorowania poziomu zagrożeń. Innymi słowy, niezbędne może okazać się udowodnienie, że wdrożone w przedsiębiorstwie rozwiązania, są adekwatne do występującego poziomu ryzyka. Nie bez znaczenia jest także wskazanie mechanizmów przetwarzania danych oraz określenie charakteru organizacji. Analiza proponowana przez powyższą firmę pomaga wskazać słabe strony działalności klientów, które wymagają poprawy. Specjaliści ustalają ryzyko wykradnięcia danych i sugerują, co zrobić, by uniknąć podobnych sytuacji.

Współpraca z fachowcami pozwala wdrożyć najlepsze środki bezpieczeństwa, ograniczające ryzyko wystąpienia przykrych zdarzeń, które mogłyby wiązać się z dotkliwymi karami finansowymi. Ocena ryzyka RODO wskazuje występujące zagrożenia i składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie szczegółowej inwentaryzacji danych oraz określenie, czy są one przetwarzane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawnymi. Do zadań specjalistów zalicza się także stworzenie listy zagrożeń, takich jak włamanie do obiektu czy atak hakerów oraz określenie prawdopodobieństwa wystąpienia powyższych sytuacji. Wskazują oni wagę ryzyka i opisują jego skutki. Dzięki nim klienci dowiadują się o najskuteczniejszych środkach zaradczych, chroniących przed ukradnięciem danych. Zazwyczaj są to alarmy montowane w budynkach lub sprawdzone programy antywirusowe.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu