DOBRA DIAGNOSTYKA Sp. z o. o.


WWW: https://dobradiagnostyka.com.pl/

Dodano: 2019-05-04

Telefon: 570-040-055

Miejscowość: Gdynia

Adres: Armii Krajowej 44

Kod pocztowy: 81-366

Źródła:
https://dobradiagnostyka.com.pl/home,21,densytometria.html

Oceń firmę (5 z 1 głosów)

http://dobradiagnostyka.com.pl/ • Badanie gęstości kości Gdynia


Analizę gęstości mineralnej kości wykonuje się przy użyciu aparatu rentgenowskiego, aby oszacować łamliwość kośćca. Z kolei w przypadku stwierdzenia zachorowania na osteoporozę, takie badanie pozwala dobrać właściwe metody leczenia.

Niewielka dawka promieniowania (zaledwie 1/10 porcji, którą wykorzystuje się podczas standardowego RTG klatki piersiowej) jest kierowana precyzyjnie na badany obszar ciała. W przypadku grubych i silnych kości tylko mała ilość wiązki jest w stanie przez nie przejść. W przeciwnym wypadku, u osób ze słabym i kruchym kośćcem, ilość przechodzącego promieniowania jest większa. Za pomocą specjalistycznego detektora elektronicznego ta dawka jest przetwarzana na dane liczbowe, które następnie są poddawane interpretacji przez lekarza.

Densytometria jest bezpieczna i nieinwazyjna, ponadto trwa zaledwie kilka minut. Wynikiem badania jest stopień ubytku masy kostnej, co umożliwia oszacowanie ryzyka złamań i zachorowania na osteoporozę, podczas której najbardziej dotknięte są kości:

  • szyjki udowej,
  • przedramienia,
  • nadgarstka,
  • odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Badanie gęstości kości w Gdyni wykonuje gabinet Dobra Diagnostyka. Zespół specjalistów zapewnia precyzyjne diagnozowanie osteoporozy, nawet we wczesnym stadium choroby. Ponadto densytometria umożliwia ewaluację skuteczności dotychczas stosowanego leczenia i szacowanie ryzyka złamań. Pacjenci cenią sobie tę przychodnię ze względu na profesjonalizm specjalistów i dbałość o komfort klientów.

U osób z niską gęstością kości najczęściej narażonymi na złamania kośćmi są m.in.:

  • nadgarstek,
  • szyjka udowa,
  • odcinek lędźwiowy kręgosłupa,
  • przedramię.

W związku z tym, badanie densytometryczne najczęściej wykonuje się właśnie z nakierowaniem na te segmenty kości.

Przygotowując się do badania gęstości kości, należy pamiętać o jednej ważnej zasadzie - przez 24 godziny nie można zażywać żadnych suplementów multiwitaminowych, ani zawierających wapń, ponieważ mogą wpłynąć na wynik analizy.

Przeciwwskazaniem do wykonania takiego badania jest ciąża oraz przebyte badanie obrazowe z dożylnym podaniem kontrastu w ciągu ostatnich 48 godzin. 


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu