DRILL TEAM Odwierty


WWW: https://drillteam.pl/

Dodano: 2023-02-17

Telefon: +48 722148498

Miejscowość: Gronowo Elbląskie

Adres: Nogat 19

Kod pocztowy: 82-335

Źródła:
https://drillteam.pl/services/odwierty-pod-pompy-ciepla/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Odwierty pod geotermalne pompy ciepła – co warto wiedzieć?


Pompa ciepła cieszy się coraz większą popularnością. Urządzenie sprawdza się w wielu miejscach, jest wydajne i wpływa pozytywnie na domowy budżet, pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Poza tym nie generuje żadnych zanieczyszczeń i spalin, co z pewnością zainteresuje osoby troszczące się o środowisko naturalne. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż modelu gruntowego. Jak się wykonuje tego typu instalację?

Etapem, który ma kluczowy wpływ na poprawność funkcjonowania sprzętu, jest przygotowanie precyzyjnego odwiertu. W Polsce najkorzystniejsze parametry zapewniają złoża geotermalne, jednak aby do nich dotrzeć, trzeba wykopać dół o głębokości sięgającej nawet 130 metrów. Warto zaznaczyć, że odwierty muszą być zrealizowane w temperaturach dodatnich, więc najczęściej przeprowadza się je w okresie pomiędzy marcem a listopadem. W przypadku nowo powstających budynków prace powinno się rozpocząć przed wylaniem fundamentów. W ten sposób inwestor będzie mieć pewność, że urządzenie znajdzie się w najlepszym możliwym miejscu.

Sposób wiercenia oraz ostateczna głębokość zależy od rodzaju podłoża. W standardowych warunkach stosuje się metodę płuczkową. Urobek, który powstaje w trakcie wiercenia, jest wypłukiwany wodą. Następnie do otworu wprowadza się sondę geotermalną, którą mocuje się za pomocą kawałków kwarcu lub innego podobnego materiału. Kolejnym krokiem jest instalacja rury polietylenowej w kształcie litery „U”, co zapewnia niezawodność połączenia. Później specjaliści wykonują test ciśnienia, dzięki któremu będą wiedzieć, czy wszystko zostało poprawnie zamontowane. Pompa wykorzystuje ciepło z wnętrza ziemi za pomocą kolektorów pionowych. Samo urządzenie jest kompaktowe i nie wymaga osobnego pomieszczenia, w którym będzie się znajdować, więc inwestor nie musi uwzględniać w planach budowy kotłowni.

Prace wiertnicze i montaż sprzętu powinny być realizowane przez wykwalifikowanych fachowców, ponieważ najmniejszy błąd wpływa negatywnie na wydajność systemu. Każdy, kto chce wykonać profesjonalne odwierty pod geotermalne pompy ciepła, może skontaktować się z przedstawicielem przedsiębiorstwa Drillteam Odwierty. Podczas spotkania specjaliści wyjaśnią wszystkie kwestie techniczne, dobiorą najlepsze rozwiązanie na podstawie indywidualnych wymagań klienta oraz warunków terenowych.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Firmy w Katalogu