Ekologia.pl


WWW: https://www.ekologia.pl

Dodano: 2022-10-02

Telefon: 224989898

Miejscowość: Warszawa

Adres: Kaliszówka 4

Kod pocztowy: 01-909

Źródła:
https://www.ekologia.pl/wiedza/zwierzeta/zbik

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Gdzie obecnie występuje żbik?


Dzieci spędzają obecnie bardzo dużo czasu przed komputerem. Zwykle są wtedy zajęte graniem w różne gry, co nie stanowi zbyt wartościowej czy rozwijającej ich intelekt rozrywki, bądź czatowaniem ze znajomymi. W internecie młody użytkownik może trafić na treści, które są dla niego nieodpowiednie, dlatego warto monitorować, jakie strony syn lub córka przegląda. Dobrym pomysłem jest też podsunięcie witryn o tematyce poznawczej, przekazujących rzetelne informacje podane w interesującej formie. 

Od najmłodszych lat rodzice powinni  zachęcać swoje dzieci do zgłębiania wiedzy o otaczającym je świecie. Z powodzeniem można wykorzystać do tego celu sieć. Na serwisie ekologia.pl publikowane są ciekawe, napisane jasnym, przystępnym językiem artykuły, przygotowane z myślą o czytelnikach w różnym wieku. Część z nich traktuje o roślinach i zwierzętach. Mogą one posłużyć jako zapadająca w pamięć lektura lub jako inspiracja do napisania wypracowania do szkoły.  Portal umożliwia komentowanie i ocenianie poszczególnych wpisów. 

Jeżeli w domu ma się psa lub kota, warto zainteresować malucha historią tych zwierząt oraz ich przodkami. Korzystając z informacji dostępnych na podanej stronie, można wskazać dziecku, gdzie obecnie występuje oraz jak wygląda ryś, żbik czy wilk, czyli protoplaści współczesnych domowych ulubieńców. Aby utrwalić przekazaną wiedzę, dobrze jest oderwać się na chwilę od świata wirtualnego i udać się na spacer do parku lub ogrodu zoologicznego, gdzie wiele omawianych okazów żyje w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Takie wspólne wyjście to nie tylko sposób na wizualizację faktów z internetu, ale także możliwość integracji w rodzinie, popartej wspólnymi zainteresowaniami.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu