ELPA Sankowski - Ubezpieczenia Zdrowotne w Szwajcarii Agnieszka Sankowska


WWW: https://szwajcariazdrowie.ch/

Dodano: 2021-09-03

Telefon: +41 795 348 397

Miejscowość: Schattdorf

Adres: Gotthardmatte 34

Kod pocztowy: 64-67

Źródła:
https://szwajcariazdrowie.ch/ekuz-europejska-karta-ubezpieczenia-zdrowotnego-w-szwajcarii/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

EKUZ w Szwajcarii


Ochrona zdrowia i życia własnego oraz członków rodziny jest nadrzędną wartością dla wielu osób. Należy o tym także pamiętać, udając się za granicę. Choć wtedy może być to znacznie utrudnione (choćby z uwagi na barierę językową oraz inny system przyjęć do lekarza specjalisty, niż ten, do którego pacjent był do tej pory przyzwyczajony), to będą jeszcze w rodzimym kraju, warto dokładnie zapoznać się z wszelkimi informacjami, przydatnymi w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba udania się do doktora na obczyźnie.

Wiele osób od lat pracujących, uczących się lub mieszkających za granicą, ale nie posiadających obywatelstwa danego państwa, poleca wykupienie indywidualnej karty ubezpieczenia zdrowotnego. Taka opcja jest bardzo łatwo dostępna w niemal każdym kraju i można ją aktywować, będą jeszcze w Polsce. Może stanowić zróżnicowany pakiet usług, co jest docenianą formą skorzystania z opieki medycznej w obcym kraju, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów za poszczególne usługi. 

Taka karta może być zabezpieczeniem dodatkowym w sytuacji, gdy obcokrajowiec jest zatrudniony na umowę o pracę i w ramach tej umowy jego pracodawca opłaca za niego składkę zdrowotną. Możliwość skorzystania z takiego podwójnego świadczenia zwiększa zakres potencjalnych usług zdrowotnych, z których może wybierać pacjent, a tym samym zapewnia bardziej kompleksową ochronę zdrowia. 

Dla osób odwiedzających szwajcarskie kantony jedną z dostępnych opcji jest EKUZ. W Szwajcarii jest to karta, która uprawnia do skorzystania z opieki medycznej podczas na przykład wypadku komunikacyjnego lub udzielenia pomocy doraźnej w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Innym rozwiązaniem jest wykup indywidualnej polisy za pośrednictwem sprawdzonego przedstawiciela. Taką możliwość proponuje kancelaria Ubezpieczenia Zdrowotne w Szwajcarii Agnieszka Sankowska. O tym, które z powyższych rozwiązań będzie najlepsze, można zadecydować, analizując samodzielnie przedstawione propozycje i dobierając ofertę pod własny stan zdrowia oraz indywidualne preferencje.Autor: Dominika Lis

Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Firmy w Katalogu