GEO&BUD


WWW: https://geologia-budownictwo.pl/

Dodano: 2022-02-15

Telefon: 793 388 330

Miejscowość: Wrocław

Adres: Balonowa 19

Kod pocztowy: 54-129

Źródła:
https://geologia-budownictwo.pl/oferta-uslugowa/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Komu w Legnicy zlecić badania gruntu pod budowę?


Wielu inwestorów decydujących się na budowę domu zastanawia się, czy przeprowadzanie badań gruntu jest konieczne, zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych. Tymczasem są one bardzo istotne dla projektanta, który dzięki nim może precyzyjnie określić nie tylko czy można na danym terenie rozpocząć budowę, ale też jaki rodzaj i głębokość fundamentów będzie odpowiedni dla danego obiektu. Wykonywane w tym celu odwierty odpowiedzą też na pytania, czy budynek może być podpiwniczony, jaki rodzaj odprowadzenia wody wybrać itp. Od tego zależy stabilność budynku i jego przyszłe bezpieczeństwo. 

Zgodnie z nowelizacją Prawa Budowlanego z 2012 roku, aby uzyskać pozwolenie na budowę, należy dołączyć do dokumentacji projektowej opinii geotechnicznej nie tylko dla dużych obiektów, ale też dla budynków jednorodzinnych. O jej wydanie można się zwrócić do przedsiębiorstwa ze strony geologia-budownictwo.pl, zajmującego się tego rodzaju pracami od wielu lat. Ma ono bogatą ofertę dla klientów indywidualnych i firm i może wykonać odpowiednie wiercenia na terenie Legnicy i okolic. Dysponuje wysokiej klasy sprzętem wiertniczo-badawczym oraz doświadczonymi fachowcami. Za doskonałą jakość badań mechanicznych, chemicznych i środowiskowych odpowiadają najlepsze laboratoria, z którymi firma ta współpracuje. 

Poza badaniami dla inwestorów prywatnych pod budynki jednorodzinne, zaliczające się do I kategorii, firma ta przeprowadza także prace geologiczno-inżynierskie dla obiektów II i III kategorii. Między innymi jej specjalistom można zlecić badania:

  • gruntów dla potrzeb infrastruktury technicznej,
  • sozologiczne gruntów i wody,
  • zagęszczenia i nośności gruntów,
  • zagęszczenia nasypów budowlanych.

Przedsiębiorstwo to prowadzi też nadzory nad robotami ziemnymi, wodno-kanalizacyjnymi, gazowymi, telekomunikacyjnymi i energetycznymi. Jego specjaliści czuwają również nad prawidłowym wykonaniem makroniwelacji terenu pod duże inwestycje, właściwym fundamentowaniem obiektów, posadowieniem posadzek przemysłowych. Można ich też znaleźć na budowach dróg i dużych placów. Dzięki ich pracy budowane obiekty są bezpieczne i trwałe. Więcej o firmie, jak również o jej usługach można się dowiedzieć, odwiedzając jej stronę lub kontaktując się z jej przedstawicielem. Znajdująca się tam lista zrealizowanych dotąd prac jest naprawdę imponująca.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu