Instytut Ekspertyz Kryminalistycznych Analityks Sp. z o.o


WWW: http://www.analityks.com.pl

Dodano: 2022-03-18

Telefon: 694 49 70 70

Miejscowość: Poznań

Adres: Grunwaldzka 6

Kod pocztowy: 60-780

Źródła:
http://www.analityks.com.pl/oferta

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Laboratorium kryminalistyczne - jakie usługi oferuje?


Na stronie internetowej analityks.com.pl można zapoznać się z ofertą firmy zajmującej się wykonywaniem ekspertyz kryminalistycznych. Przeprowadza również badania laboratoryjne we własnych jednostkach. Analizie mogą zostać poddane dokumenty i podpisy, krew, włosy oraz gazy i paliwa. Wszystkie prace są wykonywane według określonych metod badawczych, które zostały przetestowane przez jednostki zewnętrzne. W razie braku wytycznych firma kieruje się wskazówkami oraz normami stawianymi przez międzynarodowe organizacje, takie jak IALFS (The International Association of Law and Forensic Science). Korzystanie jedynie z dobrych praktyk daje klientom pewność co do tego, że wyniki badań są rzetelne. Ekspertyzy mogą być wykorzystane jako dowód w postępowaniach prowadzonych przez sądy, prokuraturę oraz organy zajmujące się ściganiem przestępców.

Z oferty mogą skorzystać również osoby, które padły ofiarą cyberstalkingu, stalkingu czy naruszenia dóbr osobistych. Dogłębna analiza psychologiczna oraz grafologiczna pozwala ustalić tożsamość autorów anonimowych SMS-ów, wpisów na blogach czy listów. Przedsiębiorstwo korzysta w tym zakresie  również ze wsparcia ze strony psychiatry i lingwisty.

Badania odręcznie pisanych tekstów również zaliczają się do pracy wykonywanych w laboratorium. Pozwalają wskazać wiek zapisów oraz ich fizykochemiczne właściwości. Wynik analizy stanowi dowód co do wiarygodności dokumentu. Firma przeprowadza również identyfikację pieczątek oraz past pisarskich, w tym atramentów, piór kulkowych i wkładów długopisowych. Często badaniom podlegają testamenty, zwłaszcza te o dużej wartości. Szczegółowa analiza pozwala wykryć sposób wytworzenia dokumentów, odczytać wgłębiony ślady po piśmie oraz odkryć ewentualne pierwotne zapisy.

Ponadto laboratorium kryminalistyczne specjalizuje się w informatyce śledczej, a więc analizie systemów informatycznych oraz nośników danych. Może odzyskać nawet trwale usunięte informacje z rozmaitych nośników. Dotyczy to również urządzeń, które zostały uszkodzone w sposób mechaniczny, a także wiadomości, które niegdyś znajdowały się na danej karcie SIM. Informatyka śledcza jesteś ściśle powiązana z lingwistyką kryminalistyczną, a więc z działem kryminalistyki zajmującym się profilowaniem przestępców na podstawie tworzonych przez nich wiadomości.Autor: Alex Krawczyk

Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu