Kancelaria Prawna Meritum Agnieszka Mikołajczyk


WWW: https://meritumodszkodowania.pl/

Dodano: 2021-08-31

Telefon: 6364000

Miejscowość: Łódź

Adres: Al.Kościuszki 71

Kod pocztowy: 90-436

Źródła:
https://meritumodszkodowania.pl/odszkodowania-komunikacyjne/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Wypadek komunikacyjny odszkodowanie


Tragiczna śmierć w wypadku drogowym bliskiej osoby jest związana z wielkim bólem. W takiej sytuacji istnieje możliwość uzyskania odszkodowania komunikacyjnego, co oferuje kancelaria prawna Meritum. Tworzą ją prawnicy specjalizujący się w prawie cywilnym i drogowym. Dzięki temu istnieje możliwość dokonania szybkiej oceny konkretnej sytuacji i podjęcie określonych kroków prawnych. Jednym z nich jest rozpoczęcie negocjacji z firmą ubezpieczeniową w przypadku zaniżania przez nią wysokości odszkodowania. Tego rodzaju działania mogą zakończyć się niepowodzeniem, dlatego istnieje również możliwość rozpoczęcia procesu sądowego.

Umowa z ubezpieczycielem oraz dokumenty lekarskie muszą zostać w takiej sytuacji poddane wnikliwej analizie. Tylko w taki sposób możliwe jest określenie odpowiedniej strategii w postępowaniu. Zadośćuczynienia są przyznawane z uwagi na zaistniałą krzywdę np. w postaci złamań kończyn lub konieczności prowadzenia długotrwałej rehabilitacji. Może być ono związane również z doznanymi cierpieniami fizycznymi. Kwota wypłacana przez podmioty ubezpieczeniowe zależy m.in. od tego, czy doznane krzywdy mają swoje konsekwencje w długim okresie. Przykładami takiego cierpienia jest np. przewlekły ból, powracające stany lękowe lub oszpecenie twarzy.

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny powinno zostać wypłacone w możliwie jak najkrótszym terminie. Dzięki temu poszkodowany będzie mógł zapłacić za potrzebne leki lub rozpocząć specjalistyczną terapię. Wysokość rekompensaty zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest stopień uszkodzenia ciała. Komisja lekarska po zapoznaniu się z dokumentami medycznymi oraz po wykonaniu specjalistycznego badania wydaje swoją decyzję. Może mieć ona kluczowe znaczenie w procesie sądowym, ponieważ jej wiarygodność jest bardzo trudna do podważenia przez prawników reprezentujących firmę działającą w branży ubezpieczeniowej. Koszt pomocy prawnej jest ustalany każdorazowo po dokonaniu oceny stanu faktycznego sprawy przez adwokata. Jednym z modeli rozliczenia jest prowizja od kwoty uzyskanej rekompensaty.Autor: Alex Krawczyk

Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Firmy w Katalogu