Krzysztofpyra.pl


WWW: https://krzysztofpyra.pl/

Dodano: 2022-09-14

Telefon: 691 507 825

Miejscowość: Lublin

Adres: Jaczewskiego 8

Kod pocztowy: 20-954

Źródła:
https://krzysztofpyra.pl/chemoembolizacja-nowotworow-watroby
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowotwory_w%C4%85troby
Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Jak skuteczne jest leczenie nowotworów wątroby?


Nowotwory stanowią jedną z najczęstszych przyczyn zgonów. Odpowiednio wcześnie zdiagnozowane mogą być wyleczone, wskutek czego osoba dotknięta chorobą będzie mogła prowadzić normalne życie.

W czołówce nowotworów złośliwych odpowiedzialnych za zgony dotkniętych nimi osób jest rak wątroby. To określenie stosuje się zarówno do chorób, które mają stosunkowo łagodny przebieg, jak i tych, które są łatwo zauważalne. Jedną z przyczyn degeneracji narządu pełniącego bardzo odpowiedzialną funkcję w organizmie jest nadużywanie alkoholu. Mogą do niego prowadzić także wirusy, zmiany żółciowe, włóknienie, stłuszczenie, hemochromatoza. Do wykrycia choroby dochodzi zazwyczaj podczas rutynowej kontroli lub podczas wykonywania USG. U wielu pacjentów może wystarczać dokonanie resekcji fragmentu narządu objętego patologicznymi zmianami, w miejscu, gdzie pojawił się guz. Nieraz dokonywane są przeszczepy. W innych przypadkach stosuje się zabieg chemoembolizacji. Polega on na blokowaniu dopływu krwi do guza od strony tętniczej i ograniczenia jego rozrostu aż do wytworzenia się nowych naczyń przetłaczających krew. Na stronie krzysztofpyra.pl zamieszczono najważniejsze informacje dotyczące operacji. Specjalista z Zakładu Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii SPSK4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie dzieli się swoją wiedzą z osobami, które przygotowują się do przejścia zabiegu. 

Po udanej operacji i powrocie do zdrowia wielu pacjentów przeżywa kolejny złoty okres swojego życia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, w jakim stopniu na szanse powodzenia rekonwalescencji mogą wpływać odporność psychiczna i nastawienie pacjenta. Są to czynniki, jakie uwzględnia się w terapii. Nawet najlepsze intencje pracowników medycznych nie okażą się skuteczne, jeżeli u chorego poddawanego specjalistycznym zabiegom zabraknie odpowiedniej siły woli. Dlatego ważne jest, aby hospitalizowane osoby mogły liczyć na wsparcie bliskich lub czerpały siły z innych źródeł, które spełniają ważną funkcję w ich życiu. Wówczas leczenie nowotworów wątroby przebiega łatwiej i niesie za sobą większe szanse na powrót do pełni sił i zdrowia, które, jak wiadomo, trzeba cenić nim się zepsuje. 

Wątroba jest tylko jedna, dlatego warto o nią zadbać, a w sytuacji, w której dojdzie do jej dysfunkcji, przystąpić do bezzwłocznego leczenia.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu