MASTER Parkiet


WWW: https://sklep.masterparkiet.com.pl/

Dodano: 2023-09-19

Telefon: 509 358 604

Miejscowość: Warszawa

Adres: Adama Mickiewicza 65

Kod pocztowy: 01-625

Źródła:
https://sklep.masterparkiet.com.pl/pl/c/Konserwacja-podlog-drewnianych/35

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Jakie środki do mycia podłóg drewnianych wybierać?


Posiadanie drewnianej podłogi z desek czy też parkietu marzy się wielu osobom, trzeba jednak pamiętać, że to nie tylko przyjemności, ale też obowiązki. Wszystkie materiały, jakimi wykańcza się podłogi, mają swoje wymagania, a drewno jest chyba najbardziej wymagające. Dobra wiadomość jest zaś taka, że jego odpowiednia pielęgnacja pozwala zachować pierwotny wygląd podłoża przez wiele lat, zatem inwestycja, jaką jest montaż podłogi albo parkietu, w pełni się opłaca.

Pierwszym, z czego trzeba sobie zdawać sprawę, jest fakt, że drewnianego podłoża nie można umyć przypadkowym środkiem, tak jak ma to miejsce choćby w przypadku drewnopodobnych paneli. Materiał ten potrzebuje zastosowania specjalnych preparatów, przeznaczonych typowo do niego, a co więcej, użycia właściwych narzędzi. Co to oznacza? Konieczne jest sięgnięcie po specjalne środki do mycia podłóg drewnianych, które delikatnie je oczyszczą, a także nabłyszczą i zadbają o nie, bez ryzyka uszkodzenia, zmatowienia czy odbarwienia agresywnymi substancjami. Koniecznie przy tym trzeba dobrać środek do rodzaju posiadanej podłogi, a konkretnie - jej wykończenia, inne bowiem preparaty stosuje się do powierzchni wykańczanych woskiem, a inne - do lakierowanych. Odwiedzając stronę  sklep.masterparkiet.com.pl można znaleźć liczne propozycje takich detergentów, lekko nabłyszczających i opartych na substancjach nie tylko myjących, ale też pielęgnujących i ochronnych. Są to między innymi oleje do renowacji, mydła do pielęgnacji podłóg lakierowanych, a nawet specjalne środki do podłóg tarasowych. Nie tylko czyszczą one, łagodnie usuwając zabrudzenia, ale też pielęgnują oraz chronią przed wpływem szkodliwych czynników. W przypadku wielu z nich nie jest już konieczne pastowanie podłóg.

Trzeba też pamiętać o odpowiednim myciu, nawet z użyciem tych preparatów. Drewno nie znosi długotrwałego kontaktu z wodą i jej dużej wilgoci, powierzchni nie można więc mocno moczyć. Trzeba też użyć miękkiej szmatki, a nie ostrej gąbki, odpada także zastosowanie mocno moczącego powierzchnię mopa.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu