Net Complex Sp. z o.o.


WWW: https://www.netcomplex.pl/

Dodano: 2023-05-29

Telefon: 33 816 04 11

Miejscowość: Bielsko-Biała

Adres: Wita Stwosza 5

Kod pocztowy: 43-300

Źródła:
https://www.netcomplex.pl/blog/jakie-sa-rodzaje-wirusow-komputerowych-oraz-szkodliwego-oprogramowania

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Wirus na komputerze - jak go rozpoznać i usunąć?


Wirusy komputerowe to złośliwe oprogramowania, najczęściej pobierane przez użytkowników nieświadomie, które infekują urządzenie, spowalniają jego pracę, wykradają hasła czy powodują, że sprzęt staje się całkowicie nieprzydatny do pracy.

Wyróżnić można wiele rodzajów wirusów, w zależności między innymi od jego usytuowania,które dokonują różnorodnych zmian na komputerze. Pod uwagę można brać np. sposób infekcji - w takim przypadku można wymienić wirus na komputerze rezydentny i nierezydentny. Kolejny podział wyróżnia wirusy: plikowe, dyskowe, skryptowe. Większości użytkowników znane są także takie złośliwe oprogramowania jak trojany czy robaki.

Pierwszym sygnałem, który powinien wzbudzić czujność, jest znacznie pogorszona i spowolniona praca komputera. Wykrycie szkodliwych wirusów pomogą wykryć również takie znaki jak:

  • pojawianie się niechcianych reklam,
  • częste przekierowania w przeglądarce,
  • trudności z uruchamianiem urządzenia czy jego zamykaniem.

Gdy takie symptomy zostaną zauważone, warto skorzystać z pomocy specjalistów trudniących się kwestiami związanymi z utrzymaniem i zarządzaniem bezpieczeństwem IT. Na stronie netcomplex.pl można zapoznać się także z przydatnymi informacjami, które pomogą między innymi usunąć wirusa, który wkradł się do komputera.

Podstawową czynnością, którą należy wykonać w razie zauważenia objawów zainfekowania urządzenia, jest przeskanowanie systemu programem antywirusowym. W przypadku wykrycia szkodliwych plików program sam je usunie. Warto jednak pamiętać o tym, że lepiej jest się wcześniej zabezpieczyć przed niechcianym atakiem wirusów i nie tylko zainstalować system antywirusowy, lecz także na bieżąco go aktualizować. Program taki musi pochodzić też z legalnych źródeł.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu