PK Met Paweł Kasprowicz


WWW: https://www.pkmet.pl

Dodano: 2022-06-29

Telefon: 52 381 06 60

Miejscowość: Białe Błota

Adres: Zabytkowa 42

Kod pocztowy: 86-005

Źródła:
https://www.pkmet.pl/oferta/aluminium/fotowoltaika/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Gdzie zamówić szynę montażową do paneli fotowoltaicznych?


Aby zintensyfikować wydajność systemów fotowoltaicznych, panele najczęściej montowane są na dachach budynków. Pozwala to pobrać jak największą ilość energii słonecznej i następnie, wykorzystując falownik prądu zmiennego, przekonwertować ją na elektryczność. Często podnoszonym problemem podczas zakładania fotowoltaiki jest ciężar paneli. Niewłaściwie zamontowane, mogą się przesuwać po powierzchni dachu podczas opadów niskich lub wysokich temperatur czy też silnego wiatru. 

Decydując się na położenie instalacji zasilanych OZE, należy bezwzględnie się upewnić, czy szyna montażowa do paneli fotowoltaicznych jest odpowiednio wytrzymała, aby udźwignąć wymagany ciężar, a sposób jej przytwierdzenia gwarantuje oczekiwaną stabilność nawet przy niesprzyjającej aurze. Warto od czasu do czasu samodzielnie monitorować, czy nie doszło do niechcianego przesunięcia. Takie oględziny powinno się przeprowadzać nie tylko podczas wizyty serwisanta, ale też przed oraz po sezonie zimowym, kiedy szyna była narażona na skoki temperatur, co mogło osłabić przyczep.

Jeżeli dostrzeże się jakiekolwiek nieprawidłowości w zakresie prawidłowego trzymania się paneli, warto poprosić o pomoc fachowca, który wykona demontaż szyny, wymieniając ją na nową. Taki element można zamówić online, jest dostępny na stronie internetowej pkmet.pl.

Nie poleca się samodzielnego rozmontowywania szyny i jej wymiany. Może to doprowadzić do znacznych uszkodzeń zarówno dachu, jak i całej instalacji, co wiąże się ze znacznymi kosztami naprawczymi oraz sporym stresem. Może też zwiększyć prawdopodobieństwo zwarcia, przez co wzrasta ryzyko pożaru instalacji oraz zniszczeń podpiętych do sieci elektrycznej urządzeń znajdujących się w domu.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Firmy w Katalogu