Primeko Technologie Ekologiczne


WWW: https://oczyszczalnieprimeko.pl/

Dodano: 2020-10-21

Telefon: 602 378 800

Miejscowość: Gniezno

Adres: Malwowa 3

Kod pocztowy: 62-200

Źródła:
https://oczyszczalnieprimeko.pl/przemyslowe-oczyszczalnie/biodisc/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Przemysłowe oczyszczalnie ścieków


Odpowiedzialne prowadzenie działalności gospodarczej, takiej jak hotel czy pensjonat, wymaga nie tylko dbania o komfort i przyjemny przebieg pobytu gości, ale także o otoczenie i okoliczną przyrodę. Dlatego już podczas planowania budowy ośrodka lub przed przeprowadzeniem modernizacji budynku i przystosowaniem go do nowej funkcji należy rozważyć kwestie związane z odprowadzaniem ścieków.

W branżę turystyczną i noclegową niejako wpisane jest nierównomierne w ciągu roku zainteresowanie jej usługami. Większość pensjonatów działa tylko okresowo, szczególnie jeśli region, w którym się znajdują, jest typowo wypoczynkowy. Z tego względu pomiędzy poszczególnymi miesiącami występują duże różnice w ilości wytwarzanych ścieków. Aby zapobiec problemom – z jednej strony związanym z jakością oczyszczania w czasie nasilonego napływu zanieczyszczonej cieczy, a z drugiej wynikającym z obumierania bakterii odpowiedzialnych za proces biologicznego oczyszczania, spowodowanego niedoborami materii, którą się żywią – należy wybrać odpowiedni rodzaj oczyszczalni.

Firma Primeko, dostarczająca urządzenia do oczyszczania ścieków zarówno do domów prywatnych, jak i lokali komercyjnych, budynków przemysłowych i turystycznych, ma w swojej ofercie również profesjonalne oczyszczalnie odpowiednie właśnie w przypadku nieregularnych napływów ścieków.

Przemysłowe oczyszczalnie ścieków są skonstruowane w taki sposób, by mogły funkcjonować w okresach przestoju i by nie traciły na wydajności przy dużym natężeniu pracy. Dodatkowym ich atutem jest bardzo pojemny osadnik wstępny – to dzięki niemu nawet bardzo obfity jednorazowy napływ nie spowoduje awarii systemu.

Oczyszczanie w takim zbiorniku przebiega wieloetapowo, co jest gwarancją uzyskania najwyższej czystości odprowadzanej do gruntu cieczy. W osadniku wstępnym od wody oddzielana jest frakcja stała, która opada na dno w postaci mułu. Ten odpad musi być regularnie wybierany i utylizowany. Woda trafia najpierw na specjalny wał służący do wytrącenia kolejnych osadów, a następnie do biosfery, gdzie do pracy przystępują bakterie.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu