Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Las i Ogród" Anna Dolatowska


WWW: http://www.lasogrod.com/

Dodano: 2023-02-22

Telefon: 502566999

Miejscowość: Włocławek

Adres: Sasankowa 33

Kod pocztowy: 87-800

Źródła:
http://www.lasogrod.com/trawy-ozdobne/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Aranżacje z traw ozdobnych - skąd bierze się ich popularność?


Piękny ogród nie zawsze wymaga licznych wyrzeczeń, dużej wiedzy i doświadczenia oraz poświęcania wielu godzin na pielęgnację. Na rynku istnieją bowiem łatwe w uprawie rośliny, które nie potrzebują zabezpieczania przed przymrozkami ani częstego nawożenia. Zalicza się do nich wysokie lub niskie trawy ozdobne. Aranżacje z nich tworzone znajdują zastosowanie w każdym ogrodzie, niezależnie od dominującej stylistyki i doskonale komponują się z elementami małej architektury, takimi jak drewniane altany, ławki, oczka wodne czy stoliki. To mało wymagające rośliny doceniane przez szeroką grupę mieszkańców domów jednorodzinnych oraz właścicieli domków letniskowych. Są chwalone za walory dekoracyjne, łatwość uprawy oraz niewygórowane ceny.

Firmą mającą je w katalogu jest Las i Ogród. Proponuje ona trawy urzekające bogactwem kolorów, które potrzebują jedynie podlewania oraz przycinania, przykładowo raz do roku. Z łatwością zachowują pierwotną formę i mogą być umieszczane donicach, dlatego są spotykane na tarasach oraz balkonach. Zainteresowani wybierają spośród rozmaitych gatunków, różniących się od siebie wysokością, kolorystyką czy glebą, na której najlepiej rosną. Przedsiębiorstwo oferuje gatunki odporne na mrozy, które sprawdzają się zarówno na pełnym słońcu, jak i w miejscach o większym stopniu zacienienia.

Na trawy ozdobne składają się też gatunki wilgociolubne oraz wodne, wybierane przez osoby z oczkami wodnymi w ogrodzie. Są to między innymi turzyce palmowe, japońskie oraz żółte, jak i kostrzewa pstra bądź popielata. Niektóre mają kłosy przypominające swoim kształtem gwiazdy, które można ciąć i tworzyć z nich oryginalne bukiety. Należy rozmnażać je przez podział latem lub późną wiosną. Zainteresowaniem cieszy się również mozga trzcinowata rosnąca w krótkim czasie i pokrywająca spore powierzchnie, dzięki której można zakryć mniej estetyczne miejsca w ogrodzie. Jest to trawa o dwukolorowych liściach, kwitnąca od czerwca do lipca i potrzebująca środowiska słonecznego oraz wilgotnego.

Proponowane rośliny są wybierane ze względów dekoracyjnych. Mają pozytywny wpływ na estetykę ogrodów, a część z nich stanowi pokarm dla niektórych ptaków. Ponadto trawy tworzą jedyne w swoim rodzaju kompozycje z krzewami, bylinami, drzewami oraz żywopłotami, dzięki czemu nabywcy cieszą się pięknymi ogrodami każdego dnia.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu