Storczykarnia - sklep z produktami do uprawy i pielęgnacji STORCZYKÓW ORCHIDEI










WWW: https://storczykarnia.com

Dodano: 2020-11-10

Telefon: 607056557

Miejscowość: Kraków

Adres: Białe Wzgórze 4

Kod pocztowy: 30-203

Źródła:
https://storczykarnia.com/content/10-fiolki-afrykanskie-przesadzanie









Oceń firmę (0 z 0 głosów)





https://storczykarnia.com - Fiołki afrykańskie przesadzanie


Choć nazwa sklepu działającego pod adresem storczykarnia.com może sugerować, że jego asortyment dedykowany jest jedynie hodowcom orchidei, łatwo przekonać się, że oferta jest znacznie bardziej rozbudowana. Prócz szerokiego asortymentu dedykowane faktycznie storczykom, znaleźć można też akcesoria dla posiadaczy kwiatów innych gatunków, a także cenne porady. W kręgu zainteresowania założycieli sklepu znajdują się między innymi fiołki afrykańskie, czyli rośliny cieszące się w Polsce dużą popularnością. Są one bardzo chętnie wybierane do uprawy między innymi dlatego, że długo i obficie kwitną, nie są zbyt wymagające, a przy tym występują w różnych kolorach. Są też bardzo dekoracyjne, dlatego zdecydowanie warto je wybrać, by upiększyć nimi swoje mieszkanie. Ich miłośnicy zwykle posiadają je w dużych ilościach.

By jednak możliwe było cieszenie się nimi przez długi czas, bez ryzyka, że roślina obumrze, trzeba poznać podstawowe zasady pielęgnacji, na przykład tę, że fiołki lubią być podlewane do podstawki, a nie bezpośrednio do doniczki, a już najbardziej nie cierpią polewania im liści. Wielu osobom sporo trudności nastręcza też przesadzanie fiołków afrykańskich, dlatego sklep na swej stronie zamieścił artykuł na ten temat, pełen przydatnych szczegółów. Po zapoznaniu się z tymi poradami każdy poradzi sobie z przesadzeniem swoich roślinek, czy to nowo nabytych (zawsze warto przesadzić kwiaty po zakupie, gdyż ziemia produkcyjna, w jakiej rosną, jest mało wartościowa i zazwyczaj już mocno wyjałowiona), czy też uprawianych już od dłuższego czasu. Kwiaty należy przesadzać na przykład wtedy, gdy rosną w glebie już długi czas i podejrzewa się, że została ona pozbawiona składników odżywczych czy wówczas, gdy roślinka rozrosła się i doniczka jest dla niej za mała. Wówczas też można pokusić się o pobranie z niej szczepek i rozmnożenie fiołków, co także nie jest trudne.

W sklepie można znaleźć przydatne akcesoria, na przykład estetyczne doniczki czy wartościowe podłoże, bogate w cenne dla roślin składniki odżywcze.






Wystaw Komentarz





Brak komentarzy! Bądź pierwszy!



Firmy w Katalogu