Trans-Mich


WWW: http://trans-mich.pl

Dodano: 2020-10-16

Telefon: 661 090 127

Miejscowość: Poznań

Adres: Łozowa 38

Kod pocztowy: 61-467

Źródła:
http://trans-mich.pl/zabezpieczenie-medyczne-imprez-masowych/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Zabezpieczenie medyczne imprez


Imprezy masowe cechują się nie tylko świetną zabawą, lecz również zwiększonym ryzykiem niespodziewanych wydarzeń, które mogą zagrażać życiu człowieka. W takim przypadku organizator jest zobowiązany do zapewnienia dodatkowego zabezpieczenia zdrowia i życia uczestników. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 roku, zabezpieczenie medyczne imprez jest wymagane na wolnym powietrzu, gdy liczba osób przekracza 1000, natomiast w zamkniętych pomieszczeniach jest to liczba 300 osób. Zazwyczaj tego rodzaju zabawy mają postać eventów, pikników firmowych, wydarzeń sportowych, festynów lub imprez integracyjnych. Ochroną uczestników pod względem medycznym zajmuje się między innymi firma Trans - Mich, która posiada zarówno świetnie wykwalifikowany zespół medyczny, jak i jeden z najnowocześniejszych sprzętów.

Na czas trwania imprezy karetka cały czas jest do dyspozycji osób, które mogłyby potrzebować opieki medycznej lub na przykład przewiezienia do szpitala. Dzięki temu każdy uczestnik może poczuć się bezpieczniej. Pojazd firmy jest wyposażony w konieczny sprzęt medyczny. Znajdują się w nim między innymi: plecaki albo torby reanimacyjno -  opatrunkowe, apteczki osobiste, nosze polowe, zestawy tlenowe, podstawowe leki, defibrylator, środki opatrunkowe oraz oczywiście sprzęt łączności radiowej. Lekarze obecni w zespole medycznym zazwyczaj na co dzień pracują w zespołach ratownictwa medycznego, a to świadczy o ich doświadczeniu i opanowaniu w przypadku nieprzewidzianych zwrotów akcji.

Każda duża impreza powinna być zabezpieczona przez zespół, jakim dysponuje wspomniana powyżej firma. Podczas masowych zgromadzeń mogą zdarzyć się takie sytuacje jak omdlenia, niewydolność oddechowa lub przedawkowanie alkoholu. Dokładane są wszelkie starania do tego, aby organizator oraz uczestnicy nie obawiali się o swoje zdrowie i życie. Zespół medyczny  jest podczas imprezy w pełnej gotowości. W takiej bezpiecznej atmosferze można swobodnie korzystać z uroków zabawy lub relaksu, bez obaw.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu