Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień


WWW: https://vitalibera.pl

Dodano: 2021-03-08

Telefon: 538455505

Miejscowość: Warszawa

Adres: Zakamarek 39a

Kod pocztowy: 02-998

Źródła:
https://vitalibera.pl/terapia-uzaleznien/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Profesjonalny oddział leczenia uzależnień


Narkomania, alkoholizm, hazard oraz seksoholizm to problemy, które często uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Konieczna jest odpowiednia terapia, która powinna być dostosowana do rodzaju oraz stopnia zaawansowania uzależnienia. W ośrodku Vita Libera oferowana jest specjalistyczna pomoc. Znajduje się on w ustronnym miejscu, podopieczni mają zapewnione komfortowe warunki, mogą korzystać z mediów, sali fitness i sauny. Pacjenci otrzymują kompleksowe wsparcie, są pod opieką personelu medycznego, a także psychologów i terapeutów. 

Osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych oraz alkoholu mogą otrzymać tu pomoc. Celem detoksu jest odtrucie organizmu, złagodzenie objawów pojawiających się po odstawieniu danej substancji. Psychoterapia z kolei motywuje pacjentów, pomaga im poradzić sobie z zaburzeniami lękowymi, obsesyjno-kompulsywnymi, problemami emocjonalnymi. Podopieczni mogą uczestniczyć w warsztatach terapeutycznych, a także grupach wsparcia. Znajdujący się w ośrodku oddział leczenia uzależnień to miejsce, gdzie każda osoba czuje się komfortowo. Leczy się tu zarówno uzależnienia od alkoholu, narkotyków oraz substancji psychoaktywnych, jak i nałogi behawioralne. Oferowana jest psychoterapia i farmakologia, dzięki czemu można osiągnąć pożądane rezultaty. Działania są wielokierunkowe, pacjenci mogą skorzystać także z pomocy po zakończeniu leczenia. Sprawia to, że łatwiej im wytrwać w abstynencji, a także skutecznie radzić sobie z emocjami oraz problemami. 

Stosowane metody są sposobem na zwalczenie przymusu przyjmowania danej substancji lub wykonywania określonej czynności. Specjaliści przeprowadzają dokładną konsultację z każdą osobą, co umożliwia określenie stanu zdrowia, a także stopnia zaawansowania uzależnienia. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego programu terapeutycznego. Ważne jest, by osoby uzależnione uświadomiły sobie problem, a także zapoznały się z jego konsekwencjami. Pomoc psychologiczna ma na celu wzbudzenie motywacji do walki z chorobą. Leczenie farmakologiczne łagodzi objawy zespołu abstynencyjnego, redukuje stres i niepokój.Autor: Alex Krawczyk

Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu