Women's Care


WWW: https://womenscare.waw.pl/

Dodano: 2022-12-31

Telefon: 512 077 609

Miejscowość: Warszawa

Adres: Kondratowicza 22

Kod pocztowy: 03-242

Źródła:
https://womenscare.waw.pl/services/ginekologia-dziecieca-i-dziewczeca/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Jakie założenia ma ginekologia dziecięca?


Ginekologia dziecięca to dziedzina medycyny zajmująca się problemami natury ginekologicznej u dziewczynek i nastolatek. Jest to dyscyplina prężnie rozwijająca się, wobec czego wiedza z jej zakresu jest stale poszerzana. Lekarze podczas badań stosują nowoczesny sprzęt, co okazuje się pomocne podczas wystawiania diagnozy. Każda młoda pacjentka traktowana jest indywidualnie i życzliwie. Jest to szczególnie ważne, ponieważ pierwsze doświadczenia u lekarza tej specjalności rzutują na postrzeganie ginekologii przez młode kobiety w przyszłości.

Na stronie womenscare.waw.pl można dowiedzieć się, z jakimi dokładnie problemami i schorzeniami zaleca się skierować do ginekologa dziecięcego. Przede wszystkim są to: 

  • wady wrodzone w budowie anatomicznej,
  • zaburzenia miesiączkowania. 

Aktualnie ginekologia dziecięca stanowi wręcz odpowiedź na pytanie rodziców, którzy do tej pory nie zawsze wiedzieli, gdzie kierować się, kiedy ich córki zgłaszały problemy w sferze płciowej. Do ginekologa dziecięcego można wybrać się również w celu zdobycia informacji. Wówczas dziewczynka dojrzewająca dowie się, jak zachować się podczas pierwszej miesiączki oraz na czym polega antykoncepcja. Rodzice często zabierają pociechy na takie wizyty, jeśli nie czują się na tyle kompetentni, aby pewne kwestie wyjaśniać samodzielnie. 

Podczas zapisywania się na wizytę w poradni od razu można zdobyć informacje, w jaki sposób przygotować się do takiej wizyty, co z pewnością minimalizuje odczuwany przez dziecko stres. Opiekunowie także wiedzą, co powiedzieć córce, gdy jeszcze w domu zapyta, na czym polega spotkanie z lekarzem i jak wyposażony jest jego gabinet. Dzięki temu dziewczynka przed wizytą nie będzie się bardzo stresowała. 


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu